Zinaїda Lihacheva

Zinaїda Lihacheva

Для художниці Зіни Ліхачової царина fashion є ще одним інструментом для втілення своїх ідей. Тому представлення колекції як форми візуального мистецтва часто виходить за рамки показу, переходячи в інсталяцію або перформанс.

Концептуальною основою fashion-творчості Зіни став актуальний стиль «етномодерн»: джерелом натхнення для неї служать традиційні українські теми, образи і техніки, які вона майстерно вбудовує в рамки сучасного мистецтва. Багато уваги приділено принтам на тканині: це переосмислення стародавньої орнаменталістики, архітектурні елементи Києва, картини Шевченка та багато іншого.

Перша колекція "Світло сонця" була представлена в 2010 році на Оксфордському тижні моди. Дебют пройшов успішно – критики визнали колекцію напрочуд жіночною та сучасною.
Творчість Зіни надихнула відомого британського дизайнера Jean-Pierre Braganza, який використовував її картини «Трансформація» і «Дотик» для принтів у своїй колекції PHOENETHEUS на London Fashion Week.

Художні роботи Зіни Ліхачової було продемонстровано в різних країнах у межах численних групових та персональних виставок. З 2010 року експозиції відбулися на таких художніх платформах*:
«Щербенко Арт Центр», Київ (2014), (п), ARTVILNIUS'14, Вільнюс (2014), (г), PULSE New York, Нью-Йорк (2014), (г), Національний музей українського народного декоративного мистецтва (2013), (п), Art Copenhagen, Копенгаґен (2013), (г), Cutlog Paris, Париж (2013), (г), Музей природознавства, Лондон (2013), (г), MOYA, Відень (2013), (г), Miami River Art Fair, Майамі (2012), (г), ARSENALE 2012, Мистецький Арсенал, Київ (2012), (г), Центр сучасного мистецтва «М17», Київ (2012), (г), Мистецький Арсенал, Київ (2011), (г), галерея мистецтв «Лавра», Київ (2011), (г), Мала галерея, Київ (2011), (п).

* п – персональні виставки, г – групові виставки

lihacheva.com | Facebook