Цьогорічного вересня, у рамках колекції BEVZA SS21, що була представлена на NYFW, бренд BEVZA та керамістка Надія Шаповал випустили колекцію аксесуарів з кераміки та предметів декору. Творча колаборація черпає натхнення з давньої культури Кукутені – Трипілля та використовує її потужну енергію для наших невизначених часів. Керамічні фігури, аксесуари та предмети домашнього вжитку поєднують у собі грубу фактуру і давню символіку, щоб ми змогли переосмислити значення цих предметів у повсякденному житті.

Протягом 6000-3000 рр. до н.е. Трипільська цивілізація охоплювала великі ділянки України від Карпат до Румунії. Багато міських структур цивілізації було виявлено в Центральній Україні.
Місія колаборації полягає в тому, щоб розкрити та показати світові унікальну культуру України.

Ключовим об’єктом колекції є Оранта, примітивна на перший погляд фігура вагітної жінки, яка візуалізована з оригінального трипільського артефакту. Основу колекції складають намиста: неглазуровані керамічні намистини, гладкі жіночі фігури на позолочених ланцюжках, фігури тварин. Саме фігури тварин були використані як ґудзики в колекції BEVZA SS21. Керамічна тарілка прикрашена людськими фігурами, що представляють сім'ю. Цей елемент декору є шаною давніх трипільських церемоній. Її можна використовувати як свічник або підставку для аромапаличок. Усі підвіски чудово впишуться як у повсякденний образ, так і до вечірнього вбрання. Довжина золочених ланцюжків на підвісках сягає 80 см, тож їх можна стилізувати як пасок.
Для створення кампейну фотограф Степан Лісовський і Надія Шаповал об’їздили маленькі села та задокументували місцевих українців, які мешкають у тих самих місцях, де раніше жили трипільці.
Усі прототипи були створені Надією Шаповал вручну та виготовлені українськими керамістами.

Фото: Степан Лісовський